ÓVODAI BEIRATÁS 2021 - TÁJÉKOZTATÓ
ÓVODAI BEIRATÁS 2021 - JELENTKEZÉSI LAP
SZÜLŐI NYILATKOZAT EGÉSZSÉGI ÁLLAPOTRÓL
SZÜLŐI NYILATKOZAT ELLÁTÁS IGÉNYLÉSRŐL
BÖLCSŐDEI FELHÍVÁS SZÜLŐKNEK
Lébény Város Önkormányzata feladatellátási szerződéssel, férőhelyek függvényében biztosítja a bölcsődei ellátást Bezi településen élő kisgyermekes családoknak.
A Lébényi Óvoda-Bölcsőde kéri a településen élő kisgyermekes szülőket, akik gyermeküket a 2021-2022-es nevelési évben várhatóan bölcsődébe iratnák,
jelentkezzenek emailben a Lébényi Bölcsőde vezetőjénél Fülöp Renátánál
2021. május 31-ig
előzetes igényfelmérés céljából.
A kitöltendő dokumentum letölthető Lébény Város Honlapjáról (Óvoda és bölcsőde/További tartalmak/Dokumentumok/Bölcsődei beiratás). A kitöltött dokumentumot (beszkennelve vagy lefotózva) a következő email címre kérjük elküldeni 2021. május 31-ig: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Kovátsné Uray Tímea
intézményvezető
Bemutatkozás
„ A gyermek személyiségének, specifikusan emberi tulajdonságainak fejlődésében a környezet nem egyszerűen fejlődést szolgáló miliő, hanem a fejlődés forrása.”
(D. B. Elkonyin)
Bezi községben, 1940-ben indult az óvoda, nyári óvodaként. 1970 óta részesülhetnek a gyerekek napközi otthonos óvodai nevelésben. 1996-ig az Evangélikus Egyház épületében kapott helyet az óvoda és az alsó tagozatos általános iskola.
1997-ben épült a jelenlegi Óvoda- Iskola- Konyha épülete.
Tárgyi környezet:
Az óvoda a falu központi részén helyezkedik el, jól megközelíthető helyen. 2018-ban Bezi Község Önkormányzata nyertes pályázataként (Széchenyi 2020, „Befektetés a Jövőbe”) az épület energetikai korszerűsítése, külső nyílászáró csere, valamint az épület szigetelése megtörtént. Azóta egy esztétikus, megújult külsejű épület várja a gyerekeket. Az épületben tágas csoportszoba, öltöző, mosdó, mellékhelyiségek, folyosó, iroda, étkező található. A berendezési tárgyak a balesetvédelmi előírásoknak megfelelnek. Az épületben kapott helyet a főzőkonyha is. Az étkezést jelenleg a Rábakész Kft. Biztosítja.
Óvodánk udvara tágas, árnyékot adó díszfákkal, kerítéssel körbekerített. A füves területen helyezkednek el a gyerekek mozgásigényének kielégítésére szolgáló mászókák, mozgásfejlesztő játékok, az udvari trambulin. A homokozó felett a napvitorla ad árnyékot. Az óvoda épületét, berendezéseit, környezetét, úgy alakítottuk ki, hogy szolgálják a gyerekek kényelmét, biztonságát, biztosítva egészségük megőrzését, fejlődését.
Az óvoda adatai:
Óvodánk 2008-tól a Lébényi Óvoda- Bölcsőde Tagóvodájaként működik.
Ellátott feladatok még:
Intézmény típusa: közös igazgatású Közigazgatási Intézmény
A Lébényi Óvoda vezetője: Kovátsné Uray Tímea
Óvodánk rendelkezik a Pedagógiai Program megvalósításához szükséges tárgyi és személyi feltételekkel.
A személyi feltételek:
A nevelőmunkát segíti a logopédus, fejlesztő pedagógus, és az óvodai szociális segítő munkatárs.
Az Intézmény Pedagógiai Programja koherens a kormány és az oktatásért felelős miniszter által kiadott Óvodai Nevelés Országos Alapprogramjában foglaltakkal. A Pedagógiai Program a jogszabályi és tartalmi előírásokkal összhangban fogalmazza meg az intézmény sajátos nevelési- tanulási feladatait, céljait. Az óvoda sokéves gyakorlati tapasztalatait összegezve sajátos arculatának meglétét bizonyítva a nevelőtestület önállóan készítette el a programot, amely egységbe rendezi az óvodai nevelésről szóló céljainkat, feladatainkat.
Az óvoda alkalmazkodása a változó társadalmi igényekhez:
A kor globalizáló társadalma új feladatokat és igényeket állít az óvodai nevelés felé. Alkalmazkodni kell a változó társadalmi igényekhez. Ezeket az igényeket a partnerek közvetítik az óvoda felé.
A német nemzetiségi nevelés bevezetésével és az integrációval alkalmazkodunk a változó igényekhez.
„ A cél azonban az, hogy minden óvodában, benne minden csoportban, minden egyes gyermek megtalálhassa a saját fejlődési ütemének megfelelő terepet.”
B.A.-K.Á. (Az óvodapedagógusok nagy könyve, VI.fejezet)
A német nemzetiségi nevelést a község, történelmi örökségére alapozva a játékos nyelvtanulás hagyományos alapjaira építve vezettük be 2008-ban. A német nemzetiségi óvodai nevelés az óvodás korú gyerekek életkori sajátosságaihoz és egyéni fejlettségéhez illeszkedően a nemzetiség nyelvének és kultúrájának megismerését, elsajátítását a hagyományok átörökítését és fejlesztését szolgálják.
Ünnepek, ünnepélyek, gyerekprogramok
Jelentős alkalmak a gyerekek és az óvoda életében, az ünnepekre való érzelmi kötődés kialakításában. A közös élmény erejével fokozzák a gyerekek közösségek való tartozását. Feladatunk, hogy ünnepeink, rendezvényeink folyamat jellege által érvényesüljön az előkészület, ráhangolódás, a bonyolítás és az élmények feldolgozása. Évente több alkalommal részt vesznek a gyerekek kulturális műsorokon önállóan, illetve a Lébényi Óvodával közösen. (Bábszínház, zenei előadás, kiállítás.)
További programok:
Burányiné Eszes Éva
Tagintézmény vezető
Tisztelt Bezi Lakosok!
A mai napon megkeresett a Bezi COOP boltot üzemeltető vállalkozó. Felajánlotta, hogy annak a személynek illetve családnak (első sorban idősek), aki nem szeretne a jelenlegi körülmények között (korona vírus, ezzel kapcsolatos korlátozások) személyesen bevásárolni a fent említett élelmiszer boltban, úgy előzetes egyeztetés alapján segítenek a boltban vásárolt termékek házhoz juttatásához.
A felajánlás igénybevételéhez kérem keressék bizalommal Molnár Erikát, vagy Weisz Istvánt az alábbi telefonszámon.
06 / 96-277-103
Segítségüket megköszönve adom az alábbi tájékoztatást!
Tisztelettel:
Czippán Gergely
Bezi Község Polgármestere
HÁZIORVOSI RENDELÉS Dr. Szűcsné Dr. Bircher Katalin Bezi rendelő telefonszáma: 06 96 277 144 Asszisztense: Kiss Ildikó Sürgős esetben: 06 30 403 5142 |
||
Hétfő: | 13:00 - 16:00 | Győrsövényház |
Kedd: | 08:00 - 10:00 | Bezi |
10:00 - 12:00 | Fehértó | |
Szerda: | 07:00 - 10:00 | Győrsövényház |
Csütörtök: | 12:00 - 14:00 | Bezi |
14:00 - 16:00 | Fehértó | |
Péntek: | 08:00 - 10:00 | Győrsövényház |
Kedves Szülők!
2020.06.18.-tól járványügyi készültség lépett életbe.
Védőnői tanácsadást továbbra is csak előre egyeztetett időpontban tarhatok.
Keressenek bátran, igyekszem minden kérdést megválaszolni.
Telefonon, e-mail-ben, facebook-on tudunk kommunikálni egymással.
Mindannyiunk közös érdeke, hogy a személyes találkozásokat kerüljük.
Vigyázzunk egymásra!
Védőnő: Czakóné Hunti Éva Emese
Kedden és Pénteken végzi védőnői feladatait Bezi községben.
Védőnői tanácsadás:
Kedd 12:30 - 14:30 óráig
Orvossal tartott egészséges gyermek tanácsadás:
Kedd 14:00-14:30 óráig
Elérhetőségek:
Mobil: +36/30/2350-159
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Facebook: Czakóné Hunti Éva Emese
Több mint százéves múltra tekint vissza a védőnői szolgálat Magyarországon. Európában hazánk az egyetlen ország, ahol védőnői hálózat működik, de világszerte is egyedülálló ez a minden kisgyermekes családra kiterjedő gondozói tevékenység. A védőnői Szolgálat érdemei elismeréséül, 2013-óta Magyar Örökség Díjas, 2015-ben pedig bekerült a Hungarikumok közé. A védőnői szolgálat az alapellátás részeként a családok segítésére, és egészségének megőrzésére irányuló, megelőző tevékenységet folytat, valamint a betegség kialakulásának, az egészségromlás megelőzése érdekében egészségfejlesztést végez, de részt vesz a szociális alapellátásban, és a gyermekvédelemben. A területi védőnő komplex várandós, újszülött és gyermekágyas, csecsemő és kisgyermek gondozást végez. A védőnő az egészségügy sajátos határterületén, önállóan, a különböző társszakmák képviselőivel együttműködve látja el a törvények, módszertani útmutatók és szakmai irányítás által meghatározott feladatait.
A védőnő feladatai:
Nővédelem:
A védőnő minden nőt gondoz, aki tenni akar valamit az egészségéért. Védőnői tanácsadáson, valamint a családlátogatások alkalmával, pozitív és negatív családtervezéssel egyaránt foglalkozik. A gyermeket tervező pároknak életviteli tanácsokkal segít, hogy reménység szerint egészséges baba születhessen.
Várandós anyák gondozása:
A várandósság szakorvosi megállapítása után az édesanyát gondozásba veszi. A gondozás során havonta egyszer tanácsadásra hívja, ahol testsúlymérés, vizeletvizsgálat, vérnyomásmérés történik, a 20. héttől magzati szívhangot is hallgat. A leleteket dokumentálja és megbeszéli az állapotos kismamával, szükség esetén a háziorvossal, szülész nőgyógyásszal is konzultál. Családlátogatások alkalmával segíti a várandós anyát, hogy az újszülött egészségesen születhessen meg és felkészíti a családot az újszülött fogadására.
Nőgyógyászati szakrendelések:
Csorna, Margit Kórház
Nőgyógyászati Szakambulancia (Csak előjegyzés alapján fogad) Cím: 9300 Csorna, Soproni út 64 „H” épület
Előjegyzés: 96/590-575
Rendelési idő:
Hétfő:
8-12 Dr.Polgár Csaba
12-16 Dr.Bödecs Péter
13-16 Genetikai UH (Rtg-ben)
Kedd:
8-13 Dr.Bödecs Péter
13-16 Dr.Polgár Csaba
Szerda:
8-16 változó orvossal
8-16 Dr.Ruzsicska Tibor
13-15 Genetikai UH (Rtg-ben)
Péntek:
8-16 Dr.Polgár Csaba
Győr, Petz Aladár Megyei Oktató Kórház
Szakorvosi Rendelőintézet (Csak előjegyzés alapján fogad)
Család és nővédelmi tanácsadó,terhesgondozó, nőgyógyászat. I. emeleten.
Cím: 9024 Győr, Szent Imre u. 41.
Előjegyzés: 96/507-900 mellék:1491
Rendelési idő: Hétköznap 8:00 - 13:00
Csecsemő- és kisgyermek gondozása:
A gyermekágyas, szoptató anyákat a szülészeti intézetből történő távozást követően 48 órán belül meglátogatja a védőnő. Nagyon fontos az anyatejes táplálás, mivel az anyatej olyan egyedülálló, csodálatos táplálék, mely a csecsemő változó igényeihez alkalmazkodik. Elősegíti az ideális fejlődést, növekedést, megalapozza a későbbi jó életminőséget, valamint az anya-gyermek kapcsolat elmélyítését. A szoptatás csodája soha nem tér vissza az anya és gyermeke életébe, ezért is javasolt a tartós szoptatást.
Nagyon fontos a jó minőségű ivóvíz, ezért a csecsemő ételeit mindig ellenőrzött vízből készítsük el. Gyermek fúrtkút vizét nem fogyaszthatja a víz nitrát tartalma miatt! 0-6 éves korú gyermek esetében családlátogatás és tanácsadás során segíti a harmonikus szülő-gyermek kapcsolat kialakulását, az egészséges életmód és az egészséges táplálkozás elsajátítását, a gyermeknevelést és a szocializációt. Tanácsadáson, nyomon követi a gyermek testi fejlődését (testsúly, testmagasság, fej, mell körfogat mérés). Az életkorhoz kötött, kötelező státuszvizsgálatok során a pszichés, motoros, mentális, szociális fejlődés, a hallás, látás és mozgásszervi vizsgálat történik, ezért nagyon fontosak ezek a vizsgálatok. Az életkorhoz kötött kötelező védőoltásokat, az orvossal tartott tanácsadáson kapják meg a gyermekek.
Iskola egészségügyi munka:
A védőnő fontos feladata 6-16 éves korban a gyermek fejlődését veszélyeztető tényezők időben történő észlelése. Szűrővizsgálatokat végez az általános iskola 2., 4., 6., 8. osztályaiban. Testsúly-, testmagasság-, vérnyomásmérést, szín- és éleslátás vizsgálatot, mozgásszervi szűrést végez. A kiszűrt eseteket az iskolaorvoshoz, háziorvoshoz irányítja. Tisztasági és tetvességi szűrővizsgálatot szeptember, január és április hónapban kell végezni, de szükség esetén is megvizsgálja a gyermekeket, ha jelzi a szülő vagy a nevelő, hogy fertőzött gyermek jár a közösségbe.
Gyermekvédelem:
Szorosan együttműködik a családvédelmi és gyermekjóléti szolgálattal, valamint a gyámhivatallal. Szükség esetén jelzést tesz a gyermekjóléti szolgálat felé gondozásba vételre. Esetmegbeszéléseken, közös családlátogatással próbál segíteni a családnak a gyermekek nevelésében.
A területi védőnő faladata igen sokrétű, tulajdonképpen az egész családot gondozza. Ez egy hivatás, amit csak szívvel-lélekkel lehet végezni. Remélem, bizalommal fordulnak hozzám a Beziben élő emberek, próbálok a legjobb tudásom szerint segíteni.
Egy gondolattal zárnám: "Ha elölről kezdhetném a gyermekem nevelését, fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet. Példálózás helyett példát mutatnék. Nem siettetném a gyereket, hanem hozzá sietnék. Nem a nagyokost játszanám, hanem okosat játszanék. Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot. Kirándulnék, sárkányt eregetnék, réten kószálnék, bámulnám a csillagokat. A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék. Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat. Kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről, és többet a szeretet hatalmáról." (Diane Loomans)
Üdvözlettel: Czakóné Hunti Éva Emese védőnő
Fogorvosi rendelés
Dr. Ferenczi Éva
06 20 577 92 30
Bezi
Hétfő: 09:00 - 15:00
Szerda: 13:00 - 20:00
Önkormányzatunk 2007. nyarán a községi könyvtár helyiségében TELEHÁZAT létesített. A látogatók rendelkezésére áll 3db a mai követelményeknek megfelelő számítógép, 1db színes lézernyomtató és 1db szkenner. A teleház a jelenlegi ritka látogatottság miatt igény szerint van nyitva. Hétköznap munkaidőben a hivatalban lehet kérni a teleház kinyitását.